TMMOB
Jeoloji Mühendisleri Odası

69. Türkiye Jeoloji Kurultayı

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası‘nın düzenlediği 69. Türkiye Jeoloji Kurultayı, 11-15 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara‘da MTA Genel Müdürlüğü Kültür Sitesi‘nde gerçekleştirilecektir.
1947 yılından beri aralıksız olarak her yıl kesintisiz düzenlenen Kurultayımız, ulusal ve uluslararası platformlarda periyodu her yıl olan bilimsel etkinlikler sıralamasında en ön sıralarda yer almaktadır.
Bu yılki ana teması "Doğal Kaynakların Jeopolitikası" olarak belirlenen Kurultayımız, jeoloji mühendislerinin yanısıra, tüm yerbilimcileri bir araya getirerek tartışma zemini de yaratan, konuya çözüm üreten bir platform yaratma özelliğini de yerine getirmektedir.   

Bütün bu önemli konular 11-15 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara`da düzenlenecek olan 69. Türkiye Jeoloji Kurultayı`nda ayrıntılarıyla tartışılacaktır. Kurultay boyunca düzenlenecek olan panellerde de konunun çeşitli uzmanlarıyla ülkemizin enerji sorunlarına çözüm aranacaktır. Doğal kaynakların jeopolitikasının yanı sıra jeolojinin geleneksel konularının da ele alınacağı kurultayda çok sayıda uzman görüşlerini paylaşacak, geniş bir tartışma ortamı oluşturulacaktır.